Nasze sklepy: Wellness i Spa Kominki Odkurzacze centralne 
   prezenty Prezenty (szczegóły)    bezpieczne zakupy Darmowa dostawa (od 800 zł)     promocje Promocje     bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy  
Rodzaje saun
Rodzaje saun

Rodzaje saun

Rozróżniamy kilka rodzajów saun w których panują zupełnie różne warunki. Poniżej omawiamy podstawowe rodzaje saun takich jak sauna sucha, sauna mokra, sauna/łaźnia parowa, sauna infrared.

Sauna sucha (sauna fińska / sauna szwedzka)

Najbardziej rozpoznawalny rodzaj sauny. W saunie suchej zwanej także fińską lub szwedzką jest wysoka temperatura sięgająca od 60 °C do 120 °C natomiast wilgotność powietrza jest bardzo niska i wynosi w okolicach 5-15%. Wysoką temperaturę w takiej saunie uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnego pieca (na drewno, bądź elektrycznego) który podgrzewa rozgrzane kamienie polewane wodą. Siedziska i oparcia wykonane są z drewna. Sauna sucha jest wskazana na szereg schorzeń m.in. takich jak problemy mięśniowe, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, astma oskrzelowa, dobra jest także dla osób zawale serca (jednak nie wcześniej niż po pół roku od zawału). Ze względu na ekstremalne warunki z tego typu sauny można korzystać tylko raz w tygodniu przez około 12 minut.

Sauna mokra

W saunie mokrej są natomiast trochę inne warunki. Przede wszystkim w saunie mokrej mamy mniejszą temperaturę, która waha się w okolicach 50 - 65 °C i większą wilgotność powietrza, która wynosi w granicach 20 - 40%. Jest to sauna w rodzaju pomiędzy sauną suchą, a sauną parową. Wysoką temperaturę w takiej saunie uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnego pieca (na drewno, bądź elektrycznego) który podgrzewa rozgrzane kamienie polewane wodą. Siedziska i oparcia wykonane są z drewna. W saunie mokrej można przebywać w okolicach 15 minut.

Sauna parowa (łaźnia rzymska, łaźnia parowa)

Sauna parowa to rodzaj sauny w której temperatura w niej jest stosunkowo niska i oscyluje w granicach 45 - 55°C natomiast wysoka jest wilgotność powietrza, która sięga od 40 do nawet 100%. Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że odczuwalna temperatura jest wyższa niż ta faktycznie panująca w łaźni. Temperatura i wilgotność powietrza regulowana jest automatycznie poprzez specjalny generator pary z elektronicznym sterowaniem. Sauny parowe, łaźnie rzymskie, łaźnie parowe ze względu na wysoką wilgotność zwykle zbudowane z płytek, tworzywa lub szkła. Zalecany czas przebywania w saunie parowej to około 15 minut.

Sauna Infrared (sauna na podczerwień)

Sauna infrared jest rodzajem sauny charakteryzującym się temperaturą odczuwalną zbliżoną do sauny parowej około 50 - 60 °C jednak znacznie mniejszą wilgotnością powietrza oscylującą w okolicach 25%. Co charakterystyczne temperatura w saunie i wilgotność mają parametry otoczenia. Powietrze w saunie nie jest ogrzewane. W saunie infrared można przebywać nawet 30 minut i korzystać można z niej codziennie. W saunie infrared zamiast pieca zamontowane są specjalne promienniki podczerwone, emitujące promieniowanie podczerwone.

Share This Post :

Submit a Review

* Type Code
prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyzej 1200 PLN otrzymasz uzyteczny prezent rzeczowy.(szczegóły)

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyzej 800 PLN dostawa 0 zl w kazde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzien dobry

Zaplac przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz sie na newsletter (rabat 3%).

Mozliwosc negocjacji

Mozliwosc negocjacji

Gdzies jest taniej lub otrzymales lepsza oferte? Skontaktuj sie z nami.

Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Konsument ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Istnieją pewne wyjątki). (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Więcej informacji.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

28 dni na zwrot
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout