Nasze sklepy: Wellness i Spa Kominki Odkurzacze centralne 
   prezenty Prezenty (szczegóły)    bezpieczne zakupy Darmowa dostawa (od 800 zł)     promocje Promocje     bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy  
W prezencie otrzymasz
 • Kamienie do pieca sauny Diabaz 5-9 cm 20 kg
 • Zestaw akcesoriów do sauny Harvia - 4 elementy

Piec do sauny na drewno Harvia Legend 240 GreenFlame to piec do sauny przeznaczony do zastosowania w mniejszej i średniej wielkości saunach. Model stawiany na podłożu. Piecyk Saga dostarcza kolejne fale najdelikatniejszego, najbardziej komfortowego ciepła i pary. Jego kute stalowe pręty są wykonane tak, aby służyć przez lata bezbłędnej wydajności. Prostota i jednocześnie elegancja w jednym produkcie. Owalny kształt korpusu nadaje wyjątkowego charakteru piecyka co z połączeniem prostoty jak i kutych elementów piecyka sprawia, że piecyk jest nietuzinkowy i elegancki. Regulowane nóżki ułatwiają umieszczenie pieca opalanego drewnem w saunie.

Sercem pieca do sauny jest całkowicie odnowiona komora paleniskowa GreenFlame 20, która została zaprojektowana z myślą o czystym spalaniu. Dzięki temu jego emisja tlenku węgla jest o około 70% niższa niż wcześniej. 

Komora paleniskowa pieców opalanych drewnem Legend posiada nowoczesną konstrukcję rusztu oddzielającego powietrze do spalania. Część powietrza kierowana jest do górnej części komory spalania. Dzięki temu spalanie jest czystsze i wydajniejsze. Taka konstrukcja rusztu zapewnia również dłuższą żywotność pieca opalanego drewnem. Mniejsze niż zwykle odległości bezpieczeństwa od bocznych i tylnych powierzchni do palących się materiałów pozwalają swobodniej umiejscowić ławki. 

Bardzo duża pojemność kamieni gwarantuje dużą powierzchnię odparowania. Dzięki temu piecyk zapewnia miękkie i przyjemne ciepło oraz parę.

Piec do działania potrzebuje tylko systemu kominowego. Regulacja temperatury i procesu spalania odbywa się podobnie jak przy piecykach wolnostojących (poprzez regulację obiegu powietrza czy ilość opału w palenisku).

Piec do sauny na drewno Harvia Legend 240 GreenFlame to wysokiej jakości piec do sauny wyprodukowany przez renomowaną firmę Harvia z wysokiej jakości podzespołów. Piecyk zasilany drewnem, nie ma potrzeby zasilania elektrycznego.

Niewątpliwą zaletą piecyka na drewno do sauny jest prostota instalacji. Taki piecyk możemy zainstalować wszędzie tam gdzie tylko będzie dostępny system kominowy, a więc sprawdzi się wszędzie tam gdzie nie ma możliwości doprowadzenia zasilania elektrycznego.

Parametry techniczne:

 • Moc: 16 kW
 • Rodzaj pieca: na drewno
 • Minimalna kubatura sauny: 10 m3
 • Maksymalna kubatura sauny: 20 m3
 • Zalecana ilość kamieni: 200 kg
 • Wymiary (szer x wys x gł): 600 x 835 x 600 mm
 • Zalecany rozmiar kamieni: 10-15 cm
 • Średnica wylotu spalin: fi 115
 • Maksymalna długość polan drewna: 39 cm
 • Waga: 77 kg

Bezpieczne odległości:

 • z przodu: 630 mm
 • z boku: 200 mm
 • z tyłu: 250 mm
 • do sufitu: 1200 mm

Gwarancja: 2 lata

Uwaga kamienie znajdujące się na zdjęciu produktu nie znajdują się w zestawie i należy je osobno dokupić. W prezencie do piecyka jest 1 paczka kamieni 20 KG tak więc pozostałą wymaganą ilość kamieni należy dokupić.

Rodzaj pieca na drewno
Moc 16 kW

PowiązaneProdukty

prezenty

Prezenty rzeczowe

Powyzej 1200 PLN otrzymasz uzyteczny prezent rzeczowy.(szczegóły)

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Powyzej 800 PLN dostawa 0 zl w kazde miejsce w Polsce.

Rabaty

Rabat 6% na dzien dobry

Zaplac przelewem bankowym (rabat 3%) i zapisz sie na newsletter (rabat 3%).

Mozliwosc negocjacji

Mozliwosc negocjacji

Gdzies jest taniej lub otrzymales lepsza oferte? Skontaktuj sie z nami.

Gwarancja satysfakcji

28 dni na zwrot
28 dni na zwrot

Konsument ma 14 dni na zgłoszenie zwrotu + 14 dni na odesłanie towaru. (Istnieją pewne wyjątki). (Koszt zwrotu ponosi Kupujący). Więcej informacji.

Bezpieczne zakupy
Bezpieczne zakupy

Zakupy u nas są bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu i procedurom zapewniającym ochronę danych osobowych.

28 dni na zwrot
Gwarancja terminu wysyłki

Jeśli nie wywiążemy się z terminu wysyłki towaru podanego na stronie produktu zaoferujemy Ci prezent lub dodatkowy rabat! (Obsługa sklepu ustala przedmiot lub wysokość rabatu).

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

-->